Menu
CHIP Speedtest

Správná instalace zatvrzelé PCI zvukové karty

17.03.2011 11:02 | Redakce Chip
Namontovali jste si novou PCI zvukovou kartu, tak teď ještě rychle nainstalovat ovladače. Windows ale instalaci zařízení odmítají chybovým hlášením. Údajně jsou data ovladačů nepřípustná.

Příčinou tohoto chování jsou bezpečnostní nastavení pro sběrnici PCI, která jsou uložena v systémovém registru. Zvláště často se tento problém vyskytuje u různých ovladačů pro zvukové karty nebo SCSI zařízení. Odstraníte jej takto: Otevřete »Start | Spustit«, příkazem »regedit« editor registru a v něm klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetEnumPCI«.
Potom pravým tlačítkem myši klikněte na položku »PCI« a v místní nabídce zvolte příkaz »Oprávnění«. V následném dialogu »Oprávnění pro PCI« označte položku »SYSTEM« a zajistěte, aby v sekci »Oprávnění pro SYSTEM« byly ve sloupci »Povolit« zaškrtnuty volby »Úplné řízení« a »Číst«. Pak kliknutím na tlačítko »Upřesnit« otevřete dialog »Upřesnit nastavení zabezpečení PCI«. Ve spodní části teď zrušte zaškrtnutí u »Zdědit po nadřazeném objektu položky oprávnění platné pro podřízený objekt a tyto položky sloučit s položkami, určenými přímo pro tento objekt«. Přitom se objeví bezpečnostní upozornění, že nadřazené položky oprávnění nebudou na tento objekt nadále používány. Ty nyní můžete kopírovat nebo odebrat. Klikněte na tlačítko »Kopírovat«. Pak zaškrtněte níže uvedenou volbu »Nahradit položky oprávnění ve všech podřízených objektech zde zobrazenými položkami platnými pro podřízený objekt«. Potom otevřené dialogy kliknutím na »OK« zavřete a editor registru ukončete. Změny jsou normálně ihned účinné i bez restartu. Potom můžete instalaci ovladačů pro váš nově vestavěný hardware bez zádrhelů ukončit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání