Menu
CHIP Speedtest

Správná integrace nefunkčního zařízení do systému

17.06.2014 06:28 | Karel Kovar

Při pokusu o instalaci hardwaru se vám na obrazovce objeví chyba s kódem 31: »Toto zařízení nepracuje správně, protože systém Windows nemůže zavést požadované ovladače pro toto zařízení«.

K tomuto problému dochází většinou v souvislosti se sítí nebo u bezdrátových síťových karet, nicméně na tuto chybovou zprávu můžete narazit i u jiných hardwarových komponent.

Pro odstranění problému jsou nezbytné následující kroky. Nejprve si pro své zařízení stáhněte nejnovější ovladače z webu výrobce. Pokud to není možné, zkuste použít standardní ovladače nabízené Windows.

Poté přejděte do »Správce zařízení«. Proklikejte se k němu skrz nabídky »Start | Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Správce zařízení«, nebo použijte ještě rychlejší cestu, která vede přes klávesovou zkratku [Windows] + [Pause], jež otevře okno »Systém«. Zde poté v levém horním rohu klikněte na odkaz »Správce zařízení«.
V něm otevřete dvojitým kliknutím problematické zařízení (je identifikováno žlutým kruhem s vykřičníkem). V okně, které se objeví, přejděte na kartu »Ovladač« a poté klikněte na »Aktualizovat ovladač…«. Nyní podle potřeby zvolte mezi »Vyhledat automaticky aktualizovaný software ovladače« nebo »Vyhledávání ovladače v počítači ručně«.

aatrik3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání