Menu
CHIP Speedtest

Správné založení a ukrytí uživatelských seznamů přání

23.03.2012 06:00 | Redakce Chip
Při listování nabídkou Amazonu si zajímavé produkty rychle zaznamenáváte kliknutím na seznam přání. Přitom si však nepřejete, aby vaše zájmy vešly ve veřejnou známost.

Seznam přání na Amazonu je standardně veřejně přístupný, a vyžaduje proto opatrné zacházení. Například obsahy dokonce v příslušném profilu shromažďují vyhledávače osob jako Yasni. Přesto se seznamu přání nemusíte úplně vzdát. Kdo jej využívá jenom jako privátní poznámkový lístek, měl by jej také jako privátní nakonfigurovat. Kdo chce naopak nasadit skutečně veřejný seznam přání, aby případně mohl něco z něj dostat darem od přátel, měl by pracovat přinejmenším se dvěma seznamy.

Nejprve se přihlaste k účtu Amazonu a pak nahoře klikněte na »Wish list«. Nad seznamem produktů teď klikněte na »Manage this list« a pak na spodní z obou odkazů »Change privacy settings«. Volbu změňte na »Private« a potvrďte ji tlačítkem »Save«. Nyní můžete seznam dále používat jako poznámkový lístek.

Kdo chce mít jednotlivé produkty v seznamu uvedené veřejně, u příslušného produktu přejde na odkaz »Move to a new list« a následně pak může »Create a new list«. Tento, nyní rovněž soukromý, druhý seznam přání můžete podle potřeby prostřednictvím odkazu »Manage this list« přejmenovat a později jej případně změnit na veřejný.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání