Menu
CHIP Speedtest

Spuštění Řízení uživatelských účtů bez zatmění plochy

18.03.2011 09:37 | Redakce Chip
Kdykoli se objeví pokyn od Řízení uživatelských účtů, operační systém ztmaví zbylou oblast plochy, čímž však může ztížit rozeznání důležitých informací.

Spusťte editor registru tak, že kliknete na »Start« a pod »Prohledat programy a soubory« nebo »Spustit hledání« zadáte pojem »regedit«. Výsledek hledání vám Windows nabídnou přímo v nabídce Start. Pod »Programy« klikněte pravým tlačítkem myši na položku »regedit.exe« a v místní nabídce vyvolejte příkaz »Spustit jako správce«; ten možná budete muset ještě autorizovat volbou uživatelského účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla.
Potom ve stromové struktuře v levé části okna editoru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionpoliciessystem«. Na pravé straně okna teď najdete mj. položku »PromptOnSecureDesktop«. Dvojitě na ni klikněte a v následném dialogu nastavte její hodnotu na »0«. Akci potvrďte tlačítkem »OK«. Potom editor příkazem »Soubor | Konec« zavřete. Změna nabývá účinnosti ihned, bez restartu, a operační systém napříště při aktivaci Řízení uživatelských účtů upustí od zatmění plochy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání