Menu
CHIP Speedtest

Spuštění vlastního počítače přes síť pomocí vzdáleného přístupu

21.07.2015 14:16 | Pavel Trousil
Spuštění vlastního počítače přes síť pomocí vzdáleného přístupu

Svůj vlastní počítač můžete snadno spustit na dálku přes síť pomocí vzdáleného přístupu a volně šiřitelného programu Wake On Lan Tool 2. 

Stáhněte si ze stránky oette.info praktický nástroj Wake On Lan Tool 2 a nainstalujte ho. Po spuštění klikněte v nabídce programu na »Nová stanice«. Otevře se nové dialogové okno, ve kterém vyplňte údaje o vlastním počítači. Většinu údajů nemusíte zadávat sami, ale stiskněte tlačítko »Verify«, případně »Look up«, a program si potřebné údaje vyhledá a doplní sám. Platí to o IP adrese počítače, IPv6 adrese i o MAC adrese. Jakmile všechny potřebné údaje zadáte, stiskněte pro potvrzení tlačítko »OK«.

Váš počítač je nyní zahrnut do seznamu. Pro uložení tohoto seznamu klikněte na »Uložit soubor« a vyberte pro něj vhodný název. Tento soubor pak můžete použít na jiném počítači a jiném programu Wake on LAN pomocí volby »Otevřít soubor«. Vyberte tento soubor a klikněte na »Probudit«. Tak se vám podaří vzdáleně probudit váš počítač. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání