Menu
CHIP Speedtest

Standardní zobrazování zpráv v textovém formátu

23.08.2010 10:23 | Redakce Chip
E-maily přicházejí do vaší poštovní schránky jak ve formátu HTML, tak i jako normální textové soubory. HTML však přináší jeden problém: taková zpráva může obsahovat škodlivý kód.

HTML soubory v Outlooku si nechte automaticky převést na čistý text. Za tím účelem otevřete »Nástroje | Centrum zabezpečení«. Následné stejnojmenné okno umožňuje různá nastavení pro zabezpečení a ochranu dat. V levé části okna klikněte na »Zabezpečení e-mailu« a na pravé straně v sekci „Číst jako prostý text“ zaškrtněte volbu »Číst veškerou digitálně podepsanou poštu ve formátu prostého textu«. Chcete-li toto nastavení rozšířit i na digitálně podepsané zprávy, aktivujte ještě »Číst veškerou standardní poštu ve formátu prostého textu«. Napříště pak bude Outlook HTML zprávy přímo konvertovat do textového formátu. Musíte se však smířit s tím, že barevná formátování nebo vybrané druhy písma se při převodu ztratí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání