Menu
CHIP Speedtest

Starší tiskárny HP pod systémem Windows 7

23.09.2011 11:43 | Redakce Chip
Po příchodu systému Windows Vista jste zůstali loajální ke svým oblíbeným Windows XP, nyní jste však přešli na systém Windows 7. Poté, co jste instalovali svou oblíbenou tiskárnu HP Deskjet 990c, jste zjistili, že nefunguje. A nepomohlo ani CD s ovladači.

MS Windows 7 už obsahují ovladače pro mnoho typů zařízení. Může se ale samozřejmě v mnoha případech stát, že zrovna to vaše nebude podporováno. V tomto ohledu jsou uživatelé tiskáren Hewlett-Packard většinou uspokojeni, protože řada tiskáren je ze strany systému Windows 7 ihned podporována nebo je možné získat potřebné ovladače přes Windows Update.
HP nabízí ovladače pro zařízení, která se používala ještě v dobách systému Windows 3.1 – tedy například pro HP DeskJet 400. Zda je vaše tiskárna, popřípadě další HP produkt, ze strany tohoto nového systému podporován, to snadno zjistíte na stránkách tohoto výrobce „HP and Windows 7“. Zkrácená adresa stránky je tinyurl.com/ykwrcq6. Na této stránce najdete část nazvanou „Search for HP software & drivers compatible with Windows 7“, kde do řádku „Enter a product name/number“ napíšete modelové označení výrobku, například „Deskjet 400“. K některým produktům si zde hned můžete stáhnout potřebné ovladače a pak už pouze postupujete podle instrukcí.
Pokud najdete svoji tiskárnu v seznamu podporovaných produktů, je postup celkem jednoduchý – můžete použít Windows Update. Nejprve tiskárnu připojte k počítači a ujistěte se, zda je zapnutá. Windows 7 by měla tiskárnu detekovat (i když je připojena přes paralelní port) a ta se objeví ve správci zařízení – i když zatím bez korektních ovladačů. Potom aktivujte Windows Update (přes Start | Všechny programy). Pokud máte v systému povoleno, aby instaloval všechny updaty bez ptaní, už nic dalšího nemusíte dělat. Pokud ne, musíte stahování updatu spustit ručně. Pak už bude instalace probíhat automaticky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání