Menu
CHIP Speedtest

Synchronizace freewarového přehrávače Songbird s iPodem

21.04.2010 10:05 | Redakce Chip
Namísto iTunes, přecpaného funkcemi a úzce propojeného s on-line obchodem, chcete vyzkoušet freewarový hudební přehrávač Songbird – a samozřejmě jím spravovat i vlastní iPod.

Opravdu, iPod se dá používat i s programem Songbird. Nejprve jej však musíte vysvobodit z pevného svazku s iTunes. Za tím účelem připojte iPod k počítači, spusťte iTunes a sesynchronizujte přehrávač se softwarem. Potom v programu klikněte na ikonu iPodu a přejděte na kartu »Music«. Deaktivujte volbu »Open iTunes when this iPod is attached« a zvolte »Enable disk use«. Abyste později mohli iPod používat s oběma programy, musíte ještě aktivovat volbu »Manually manage songs and playlists«. Potom klikněte na »Ok«.

Nyní ukončete iTunes a z Chip DVD si nainstalujte mediální přehrávač Songbird. Po spuštění zvolte jako jazyk »English« a klikněte na »Continue«. V následném dialogu »Import media« ponechte nastavení »Scan directories on my computer«, vyberte svou hudební složku a klikněte na »Continue«. Instalaci doporučených doplňků potvrďte tlačítkem »Continue«.

Aby Songbird podporoval iPod, musíte nainstalovat ještě další doplněk. Proto v levé postranní liště klikněte na »Songbird Add-ons« a na vyvolané webové stránce dole na odkaz »Playback & Management«. V následném výpisu klikněte vlevo od »iPod Device Support« na ikonu »Install«. Instalaci potvrďte tlačítkem »Install now« a nakonec restartujte Songbird. Ale pozor! Nesmíte použít starší verzi doplňku, poněvadž ta by případně mohla vymazat data z iPodu. Nyní iPod připojte a počkejte na automatickou instalaci přístroje do Songbirdu. Další obsluha je obdobná jako u iTunes. Data se mezi Songbirdem a iPodem dají vyměňovat přetahováním myší nebo prostřednictvím kontextového příkazu »Add to iPod«.

Chcete-li využívat automatickou synchronizaci iPodu, měli byste se rozhodnout jen pro jeden z mediálních přehrávačů – iTunes, nebo Songbird. Jinak se každý z programů bude při změně pokoušet kompletní obsah iPodu zase přepsat.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání