Menu
CHIP Speedtest

Systém Windows není schopen najít žádné připojení k Wi-Fi síti

23.12.2014 13:28 | Karel Kovar
Systém Windows není schopen najít žádné připojení k Wi-Fi síti

Někdy se může stát, že Windows 7 nedokážou nalézt žádné Wi-Fi sítě a připojit se k nim. Jak tento problém vyřešit?

Existuje několik tipů, jak v tomto případě postupovat. Prvním krokem by mělo být kliknutí pravým tlačítkem na ikonu sítě na hlavním panelu. V kontextové nabídce, která se objeví, zvolte příkaz »Odstranit potíže«. Poté postupujte podle pokynů asistenta diagnostiky sítě a zkontrolujte, zda byl problém vyřešen.

Pokud toto řešení nepomohlo, zkuste vypnout a zapnut Wi-Fi adaptér – buď pomocí hardwarového tlačítka (například na notebooku), nebo odpojením příslušné karty v systému.

V případě, že se nelze připojit ke známé síti, vyzkoušejte ještě vypnutí routeru. Přibližně po minutě jej zapněte a zkuste se znovu připojit k síti. 

Nepomůže-li ani to, hledejte problém přímo v počítači. Nejprve ho zkuste restartovat, poté vypněte firewall a zakažte antivir.

Poslední možností je pokus o obnovení Windows do předchozího stavu s využitím bodu obnovy. 

Nejprve si ale vytvořte zálohu všech důležitých dat. Pak otevřete »Ovládací panely«. Klikněte na »Systém a zabezpečení« a poté v sekci »Centrum akcí« zvolte položku »Obnovit počítač do dřívějšího stavu«. Zde už stačí jen kliknout na tlačítko »Spustit nástroj Obnovení systému« a pomocí průvodce zvolit zálohu, ve které je Wi-Fi připojení funkční.

2014-02-z12-trik1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání