Menu
CHIP Speedtest

Tato opatření pomohou v případě, že se tiskárna stále hlásí jako odpojená

25.11.2015 10:45 | Pavel Trousil
Tato opatření pomohou v případě, že se tiskárna stále hlásí jako odpojená

Jestliže vaše tiskárna neustále hlásí, že je off-line, tedy že není připojena k počítači a nemůže tisknout, může to mít několik příčin. 

V případě, že jde o tiskárnu, která se připojuje pomocí USB kabelu, zkontrolujte, zda je skutečně správně propojena USB kabelem, vede k ní i napájecí kabel a zda je zapnuta. Zdá-li se vše v pořádku, pro jistotu vyzkoušejte i jiný USB kabel. Pokud se tiskárna přepne do úsporného režimu, může se hlásit tak, že je v režimu „off-line“. Jestliže tento stav trvá, i když už není v úsporném režimu, pokuste se změnit její nastavení podle následujícího návodu. Restartujte tiskárnu a znovu ji připojte k počítači. Přejděte do Ovládacích panelů systému Windows a klikněte na »Zobrazit zařízení a tiskárny«. Klikněte pravým tlačítkem myši na tiskárnu a z nabídky vyberte »Vlastnosti tiskárny« (neplést s poslední volbou »Vlastnosti«). Podívejte se, zda jsou správně nastavené porty v záložce »Porty« a v záložce »Zabezpečení« zaškrtněte políčka u »Povolit«. Pokud žádný z výše uvedených postupů nepomůže problém vyřešit, smažte a nainstalujte znovu ovladače tiskárny.

V případě, že jde o síťovou tiskárnu, zkontrolujte, zda funguje router, ke kterému jsou tiskárna i počítač připojené, a zda jsou skutečně ve stejné síti. Pokud jde o Wi-Fi tiskárnu, ověřte si, zda je správně nastavena, tedy zda je připojena ke stejné Wi-Fi síti (někdy je nutné místo názvu zadat IP adresu routeru) a správně jste zadali heslo. Postup připojení tiskárny k síti najdete v příručce.

Některé tiskárny se hlásí jako nedostupné v případě, že množství inkoustu klesne pod určitou hodnotu – a stačí, když dochází jen jedna z barev, a nemůžete pak tisknout ani černobíle. Takovýto stav byste měli zjistit na stavovém displeji nebo prostřednictvím ovladačů tiskárny. Zkontrolujte také, zda tiskárně nedošel papír. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání