Menu
CHIP Speedtest

Thunderbird 2.x, 3.x: Automatická kontrola českého pravopisu

16.12.2010 11:02 | Redakce Chip
Pravopisné chyby mohou odvrátit pozornost čtenářů od sdělení, které váš e-mail obsahuje. Chtěli byste proto psát s automatickou kontrolou pravopisu, avšak Thunderbird žádné chyby neopravuje.

Thunderbird kontrolu pravopisu umožňuje, avšak ve svém základu neobsahuje předinstalovaný český slovník, podle kterého by pravopis kontroloval. Lze si jej však jednoduše doinstalovat.

INSTALACE: Na adrese https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/3394 klikněte na »Stáhnout« a XPI soubor uložte na disk. Pro nainstalování slovníku otevřete v Thunderbirdu »Nástroje | Správce doplňků«. Ve stejnojmenném dialogu při spodním okraji klikněte na »Instalovat«. Potom navigujte na stažený XPI soubor a otevřete jej. Klikněte na »Instalovat nyní« a restartujte klienta.

Při psaní nového e-mailu nyní Thunderbird upozorní na chybu podtržením slova červenou vlnovkou. Kliknutím pravým tlačítkem myši na podtržené slovo vyvoláte nabídku pro opravu některým z nabízených slov. Volbou »Přidat do slovníku« lze slovník doplňovat o další slova.

VOLBA SLOVNÍKU: Stažený slovník pro kontrolu pravopisu obsahuje ve skutečnosti slovníky dva – první slouží ke kontrole textu s diakritikou a druhý bez diakritiky. Pokud tedy ve svých e-mailech diakritiku nepoužíváte, klikněte v okně pro psaní zprávy na tlačítko »Pravopis« a v nabídce »Jazyk« přepněte z »Čeština« na »Cestina«. Dialog poté ukončete tlačítkem »Zavřít«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání