Menu
CHIP Speedtest

Thunderbird 3.x: Přepínání mezi více podpisy podle druhu korespondence

16.09.2011 09:44 | Redakce Chip
Thunderbird 3.x: Přepínání mezi více podpisy podle druhu korespondence
Thunderbird používáte pro vyřizování osobní a obchodní korespondence. Proto by se hodila možnost snadného přepínání mezi jednotlivými podpisy. V nastavení klienta je však možno zvolit jen jeden.

Podpora pro používání více podpisů v Thunderbirdu standardně chybí. Tuto funkci si však můžete doinstalovat díky rozšíření Signature Switch ze stránky addons.mozilla.org/thunderbird/611. Pro instalaci klikněte na stránce na »Stáhnout« a XPI soubor uložte na disk. Poté v Thunderbirdu otevřete »Nástroje | Správce doplňků«. Ve stejnojmenném dialogu při spodním okraji klikněte na »Instalovat«. Pak navigujte na stažený XPI soubor, vyberte jej a klikněte na »Otevřít«. Volbu potvrďte tlačítkem »Instalovat nyní« a restartujte Thunderbird.

V okně pro psaní nové zprávy nyní klikněte pravým tlačítkem myši na nástrojovou lištu a z kontextové nabídky vyberte »Vlastní«. Z nabídky položek přesuňte tlačítko »Podpis« na nástrojovou lištu kliknutím a tažením myší při současném držení levého tlačítka myši. Tímto tlačítkem budete moci po krátkém nastavení snadno přepínat mezi podpisy.

Zatím si však například v Poznámkovém bloku připravte své podpisy a uložte je jednotlivě jako soubory TXT. Poté přepněte zpátky do Thunderbirdu a v okně pro psaní nového e-mailu přejděte do nabídky »Možnosti | Přepínání podpisů | Možnosti«. Zde klikněte na »Nový«, v dalším dialogu zadejte název a cestu k souboru s podpisem a potvrďte tlačítkem »OK«. Postup opakujte pro další podpisy. Jakmile budete hotovi, přejděte na záložku »Pokročilé«, do pole »Kódování« zadejte »Windows-1250« a vše potvrďte tlačítkem »OK«. Nastavením kódování zajistíte korektní zobrazování české diakritiky.

V okně pro psaní nového e-mailu nyní stačí kliknout na »Podpis« a podle druhu zprávy vybrat některý z podpisů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání