Menu
CHIP Speedtest

Thunderbird jako e-mailový editor

04.05.2010 11:29 | Redakce Chip
Ke korespondenci a pro surfování používáte opensourcové programy Thunderbird a Firefox. Oba jsou v systému vedeny jako standardní programy. Přesto se po kliknutí na odkaz »mailto« v browseru spustí dosud ještě nainstalovaný Outlook.

Při prvním spuštění se Thunderbird zeptá, zda jej chcete nastavit jako standardní program pro elektronickou poštu. Podle okolností to však k převedení všech e-mailových akcí na opensourcový software nemusí stačit. Například tehdy, je-li ve Firefoxu pro určité funkce stanovena odlišná akce. To však můžete snadno změnit.
Ve Firefoxu tedy otevřete »Nástroje | Možnosti« a klikněte na ikonu »Aplikace«. V levém sloupci seznamu vyhledejte položku »mailto«. Pak vedle ní vpravo klikněte na rozevírací seznam a zvolte nastavení »Použít Mozilla Thunderbird«. Pokud není k dispozici, zvolte »Použít jinou«, pak klikněte na »Procházet« a navigujte na programový soubor »thunderbird.exe« ve složce »C:Program FilesMozilla Thunderbird«. Změnu nastavení potvrďte tlačítkem »OK«.
Používáte-li Windows Vista, můžete v systémových nastaveních prohlásit Thunderbird za obecnou aplikaci pro odkazy »mailto« ve všech browserech. Za tím účelem v Ovládacích panelech postupně klikněte na »Programy«, »Standardní program« a »Stanovit přístup k programům a počítačové standardy«. V seznamu programů označte »Thunderbird« – pozor, nezaměnit s položkou »Thunderbird (News)« – a vpravo klikněte na »Zvolit standardy pro tento program«. Na závěr zaškrtněte položku protokolu »MAILTO« a vše potvrďte tlačítkem »Uložit«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání