Menu

Tip: Jak změnit mezery mezi ikonami na ploše Windows

21.02.2023 10:40 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Jak změnit mezery mezi ikonami na ploše Windows

Tip: Jak změnit mezery mezi ikonami na ploše Windows | foto: Pixabay

Myslíte si, že jsou ikony na pracovní ploše Windows 10 příliš daleko od sebe? Žádný problém, můžete to napravit jednoduchou změnou v registru.

Otevřete Editor registru, například stisknutím klávesové zkratky [Windows] + [R], když následně do dialogového okna „Spustit“ zadáte příkaz „regedit“ a stisknete [Enter]. V Editoru registru vyhledejte klíč „HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop/WindowMetrics“. Za mezery mezi ikonami jsou zodpovědné položky „IconSpacing“ a „IconVerticalSpacing“.

Výchozí hodnota horizontálního rozestupu („IconSpacing“) je „-1710“ nebo „-1725“ – v závislosti na použitém sestavení systému Windows 10. Chcete-li ikony přiblížit, zadejte menší hodnotu. Minimální hodnota je „-460“. Při tomto postupu se však texty popisků ikon už překrývají. Máme dobré zkušenosti s hodnotami kolem „-1100“. Vodorovný rozestup lze také zvětšit, maximální hodnota je „-2730“. Svislý rozestup ikon se určuje pomocí nastavení „IconVerticalSpacing“ a platí zde stejná pravidla.

17

Editor registru - změna mezer mezi ikonami na pracovní ploše Windows

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení