Menu

Tip: obnova smazaných souborů s novým nástrojem od Microsoftu

24.12.2020 07:15 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: obnova smazaných souborů s novým nástrojem od Microsoftu

Tip: obnova smazaných souborů s novým nástrojem od Microsoftu | foto: OpenClipart-Vectors/Pixabay

Microsoft nedávno uvolnil nový nástroj, s nímž je možné ve Windows obnovovat nechtěně smazané soubory. Je ale dostupný pouze těm uživatelům, kteří již upgradovali na letošní jarní verzi Windows 10, označovanou také jako verzi 2004.

Pokud máte Windows 10 v2004, pak nový nástroj najdete ke stažení v Microsoft Store pod názvem Windows File Recovery. Aplikace je zdarma a lze si ji hned stáhnout. Oproti běžným programům na záchranu smazaných dat však aplikace Windows File Recovery nemá grafické uživatelské rozhraní a ovládá se prostřednictvím příkazové řádky.

Postupy opravy mechanicky poškozeného disku, u kterého jsou data nedostupná. Disk může vykazovat nestandardní zvuky, nebo počítač nepřejde přes BIOS. U disku mohlo dojít k pádu, ohoření, namočení, přehřátí, přepětí, nebo selhání materiálu.

 
filerecovery-logo

Windows File Recovery 0.0.11761.0

CHIP hodnotí Dobrý

Program „Windows File Recovery“ slibuje bezplatnou obnovu souborů přímo z příkazového řádku.

Stáhněte si

 

Výhody
obnova smazaných dat z HDD, SSD, USB a paměťové karty
Nevýhody
ovládá se z příkazové řádky

Abyste si během obnovy smazaných souborů nějaká jiná data k obnově definitivně nepřepsali, měli byste pro uložení zachráněných souborů použít jiný fyzický disk nebo alespoň diskový oddíl. Pak zadejte například příkaz »winfr C: D:obnova /x /y:PDF«, jímž obnovíte všechny smazané soubory ve formátu PDF z disku »C:« do složky »obnova« na disku »D:«.

Cílovou složku pro zachráněné soubory ale musíte vytvořit sami, program Windows File Recovery to neumí. Po spuštění příkazu program nejprve zobrazí přehled nastaveného úkolu obnovy dat, a pokud vše souhlasí, pokračujte stisknutím klávesy »y«.

obnova

Windows File Recovery: nový nástroj od Microsoftu na obnovu smazaných dat se ovládá z příkazové řádky. | Zdroj: Windows File Recovery

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.