Menu

Tip: Omezte své sledování v mobilu – stačí použít alternativní prohlížeč

31.01.2023 10:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Omezte své sledování v mobilu – stačí použít alternativní prohlížeč

Tip: Omezte své sledování v mobilu – stačí použít alternativní prohlížeč | foto: Dawit/Unsplash

Nová verze prohlížeče DuckDuckGo Privacy Browser pro systém Android získala funkci na ochranu před sledováním skrytým v jiných aplikacích. Může běžet na pozadí a zvědavce omezit.

DuckDuckGo je známý webový vyhledávač, který klade důraz na soukromí uživatelů a nijak neprofituje prodejem osobních informací uživatelů. Pokud vám tedy záleží na svém soukromí, můžete ho používat místo Googlu. Nabízí ale i alternativu k prohlížeči Google Chrome, který také více dbá na soukromí a bezpečnost uživatelů. Jmenuje se DuckDuckGo Private Browser a je dostupný pro telefony s Androidem. Nabízí i funkci na ochranu před sledováním skrytým v jiných mobilních aplikacích.

screenshot-20230124-104056-duckduckgo-nahled

Prohlížeč DuckDuckGo zvýší vaši bezpečnost na internetu. | Zdroj: screenshot z instalace DuckDuckGo

Chcete-li ji používat, nejprve si nainstalujte prohlížeč DuckDuckGo do telefonu se systémem Android. Poté jej spusťte a klepněte na ikonu se třemi tečkami vpravo nahoře a na „Nastavení“. Přejděte dolů na „Další od DuckDuckGo“ a klepněte na „Ochrana před sledováním aplikace (Blokuj trackery v aplikacích na svém zařízení) | Pokračovat | Zapnout App Tracking Protection | OK | Rozumím“.

screenshot-20230126-142948-duckduckgo-nahled

Můžete ho použít i k omezení špehování ze strany mobilních aplikací. | Zdroj: screenshot aplikace DuckDuckGo.

Aplikace se nyní ve smartphonu zaregistruje jako místní připojení VPN. To jí umožňuje sledovat všechna data proudící do telefonu a odhalovat a blokovat cizí sledovací zařízení (trackery).

Následně můžete používat chytrý telefon jako obvykle a po několika dnech se vraťte do nastavení aplikace DuckDuckGo. Tam se můžete podívat, kolik trackerů program mezitím v aplikacích odhalil a zablokoval. Vzhledem k tomu, že tato ochrana je stále ve fázi betatestování, je v některých aplikacích, například v prohlížeči Chrome, deaktivována. Pokud však chcete, můžete ji i tak aktivovat v části „… vašich aplikací má vypnutou ochranu“.

Zdroj: DuckDuckGo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení