Menu

Tip: Ušetřete místo na disku počítače

25.04.2023 06:58 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip: Ušetřete místo na disku počítače

Tip: Ušetřete místo na disku počítače | foto: Pixabay

Místa na pevném disku počítače není nikdy dost a každé možnost nějaké ušetřit je vítaná

Ve Windows k tomu můžete použít funkci komprese, která se ovládá prostřednictvím Průzkumníku souborů.

Klikněte na vybranou složku pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte „Vlastnosti“. V nově otevřeném okně klikněte na tlačítko „Upřesnit“ na kartě „Obecné“ a následně označte předvolbu „Komprimovat obsah a šetřit tak místo na disku“. Dále můžete ještě zvolit, zda se budou komprimovat i soubory v podsložkách. Složky s komprimovaným obsahem pak budou v Průzkumníku souborů označeny modrými šipkami. Komprimace a dekomprimování dat probíhá na pozadí operačního systému a nemusíte ji nějak řešit. Nicméně načítání a ukládání takových souborů může trvat o chvilku déle. Kompresi souborů můžete kdykoli zase vypnout.

9(1)(1)(1)(1)(1)(1)

Kompresí vybraných složek můžete ušetřit nějaké místo na pevném disku, ale práce s takovými soubory pak bude pomalejší | Zdroj: Windows 11

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení