Menu
CHIP Speedtest

Tři možnosti pro uplatnění staršího routeru v domácí síti

22.01.2016 12:28 | Pavel Trousil
Tři možnosti pro uplatnění staršího routeru v domácí síti

Na váš starší router nemusí padat prach někde v komoře. Můžete jej totiž rozumně využít. Máme pro vás tři tipy na to, kde najde uplatnění. 

Můžete ho například použít pro rozšíření dosahu vaší domácí Wi-Fi sítě. Nejjednodušeji to jde, pokud máte doma i LAN síť a starší Wi-Fi router k ní připojíte – pokryje pak oblast v místech jeho umístění a se zařízeními se poté můžete hlásit k tomuto routeru.

Pokud mají oba routery i funkci Repeater, můžete pomocí staršího routeru rozšířit pokrytí i v případě, že máte doma pouze bezdrátovou síť. Oba routery propojíte pomocí funkce Repeater tak, že starší router šíří signál v místech, kde už by bylo pokrytí nového routeru příliš slabé. Zařízení se pak mohou přihlásit podle síly signálu k jednomu nebo druhému routeru.

Jestliže pracujete doma, můžete si pomocí staršího routeru oddělit domácí a kancelářskou síť. Připojte všechna domácí zařízení k domácí síti hlavního routeru. Následně propojte oba routery pomocí LAN kabelu a připojte všechna kancelářská zařízení ke staršímu routeru. Na každém routeru musíte zadat jinou IP adresu (například na jednom 192.168.1.1 a na druhém 192.168.1.2). Podobně můžete pomocí staršího routeru oddělit vaši domácí síť a síť pro návštěvy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání