Menu
CHIP Speedtest

Třídění twítů do listů

18.08.2011 13:02 | Redakce Chip
Jelikož se váš seznam sledovaných uživatelů již značně rozrostl, začíná být výpis posledních twítů na domovské stránce nepřehledný. Uvítali byste proto možnost twíty tematicky roztřídit do skupin.

Pro tento případ můžete využít možnost vytvoření několika seznamů, tzv. listů, a oddělit tak například své přátele od zpravodajství, robotů apod.

Pro vytvoření seznamu přejděte na svou domovskou stránku Twitteru (Home) a v nabídce »Lists« klikněte na »Create a list«. Nový list pojmenujte (List name) a vyberte, zda bude veřejný (volba Public), nebo soukromý (Private). Veřejný seznam budou moci ostatní uživatelé Twitteru následovat a také se dozví, že jste je do tohoto seznamu přidali. Soukromý seznam je pro ostatní uživatele neviditelný. Kliknutím na »Save list« vše uložte.

Pro naplnění listu uživateli nyní přejděte na profil uživatele, kterého chcete do listu zahrnout. Tam poté klikněte na tlačítko se symbolem seznamu a pomocí zatržítka vyberte vytvořený list. Stejný postup zopakujte i pro přidání dalších uživatelů.

VEŘEJNÉ LISTY: V profilu každého uživatele pod nabídkou »Lists | Lists following @...« najdete seznam listů, ve kterých je uživatel zahrnut. Pokud se vám některý z listů zalíbí, můžete tento list začít následovat kliknutím na tlačítko „+“. Nabídku všech vámi sledovaných seznamů najdete na své domovské stránce Twitteru v nabídce »Lists«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání