Menu
CHIP Speedtest

Trik, který pomůže proti rychlému vybíjení baterií fotoaparátu

07.11.2015 11:41 | Pavel Trousil
Trik, který pomůže proti rychlému vybíjení baterií fotoaparátu

Jestliže se vám rychle vybíjí baterie vašeho fotoaparátu, určitě se z potěšení z fotografování brzy stane spíše nepříjemná záležitost. Ukážeme vám, jak prodloužit životnost baterie a zabránit rychlému vybíjení. 

Prakticky všechny baterie mají společnou nevýhodu – jejich výkon se časem snižuje. U staršího fotoaparátu se vám tedy může stát, že jeho baterie už vydrží jen velmi omezenou dobu. Ve většině fotoaparátů můžete baterii snadno vyměnit za novou. Počítejte ale s tím, že originální baterie jsou velmi drahé. Existuje nicméně řada jiných výrobců, kteří dodávají vhodné typy baterií podobné kvality za mnohem nižší ceny. Shánět můžete u prodejců fotoaparátů, ale i na webu, tedy například na Amazonu, eBay a podobně. K fotoaparátu si můžete pořídit baterií více, a pokud vám během výletu jedna dojde, jednoduše použijete další. Pro téměř všechny typy značkových zrcadlovek je pak k dispozici tzv. bateriový grip. Jde o přídavnou baterii, která se instaluje na spodní stranu aparátu. Fotoaparát se s tímto rozšířením často i lépe drží, uživatel získá další spoušť a může snadněji fotografovat ve vertikální poloze. Pokud se váš fotoaparát nabíjí pomocí USB, můžete také na cestu přibalit nějakou power banku a nabíjet fotoaparát z ní.

Baterii můžete pomocí správného nastavení fotoaparátu také šetřit. Možnosti se samozřejmě liší model od modelu. Například u displeje můžete nastavit jas a snížením jasu energii ušetříte. To je navíc často příjemnější, zvláště když fotografujete v tmavším prostředí. Aktivujte také automatické vypnutí fotoaparátu. Pokud ho pak zapomenete vypnout, provede to po nastaveném čase sám a ušetří tak spoustu energie. Stejně tak můžete nastavit, aby se automaticky vypínal displej fotoaparátu. Do provozu ho pak opět přivedete po stisku tlačítka menu. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání