Menu
CHIP Speedtest

Trvalá archivace relevantních bodů obnovy

12.11.2010 11:43 | Redakce Chip
Windows i různé ladicí nástroje mažou na příkaz všechny body obnovy až na ten poslední. Vy byste si však chtěli uschovat určité stavy systému a později je zase vyvolávat.

Archivujte body obnovy. Pak budete počítač moci v případě problémů uvést do původního stavu i později. Za tím účelem musíte zviditelnit skrytou složku »System Volume Information«. Pod XP otevřete »Nástroje | Možnosti složky« nebo pod Vistou klikněte v Průzkumníku na »Uspořádat | Možnosti složky a hledání«. V seznamu na kartě »Zobrazení« deaktivujte volbu »Skrýt chráněné soubory operačního systému a aktivujte »Zobrazovat skryté soubory a složky«. Potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. V Průzkumníku klikněte pravým tlačítkem myši na složku »System Volume Information« a zvolte »Vlastnosti«. Přejděte na kartu »Zabezpečení«, klikněte tam na »Pokračovat« a dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte stejným tlačítkem. Potom klikněte na »Přidat«, zadejte své uživatelské jméno a potvrďte tlačítkem »OK«. V oprávněních aktivujte vedle »Úplné řízení« volbu pro »Povolit«. Předání práv potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«.
Nyní můžete v Průzkumníku složku »System Volume Information« otevřít. Zatímco jednotlivé body opakování byly pod XP ještě setříděny do složek, ve Vistě najdete jen několik systémových souborů s nic neříkajícím názvem. Správné přiřazení nejlépe poznáte podle data změny.
Upozornění: V žádném případě neodstraňujte položky jejich přesouváním. Namísto toho data kopírujte, nejlépe na externí paměťové médium. Archivované body opakování byste navíc měli použít jen v nouzi, ostatně všechny od té doby provedené změny systému, včetně nainstalovaných aplikací, budou ztraceny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání