Menu
CHIP Speedtest

Trvale otevřený firewall pro konkrétní porty

30.11.2016 19:00 | Karel Kovar
Trvale otevřený firewall pro konkrétní porty

Brána firewall je ve Windows 10 aktivována implicitně: chrání počítač před útoky z internetu. To ale nemusí být tak snadné...

V některých případech je ale nutné pro některé hry a programy otevřít ve firewallu speciální porty – obecně lze ale doporučit, abyste porty, které nepotřebujete často, z bezpečnostních důvodů ihned po použití vždy zavřeli. Trvale otevřené by měly být jen ty nejčastěji a intenzivně používané porty. A jak na to?

Stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [X] a ze seznamu vyberte volbu »Ovládací panely«. Zde v horní části okna klikněte na ikonu »Brána Windows Firewall«.

V levém sloupci vyberte volbu »Upřesnit nastavení« a potvrďte otázku »Řízení uživatelských účtů« kliknutím na »OK«. Nyní v levém okně zvolte možnost »Příchozí pravidla« a poté v pravém okně »Akce« příkaz »Nové pravidlo…«.

Následně vyberte jako »Typ pravidla« možnost »Port« a klikněte na »Další«. V následujících oknech zadejte parametry portů a nakonec vše potvrďte kliknutím na »Dokončit«. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání