Menu
CHIP Speedtest

Trvalé potlačení volby jazyka v hlavním panelu

30.07.2011 08:32 | Redakce Chip
Poněvadž nepracujete s různými jazyky, můžete se obejít bez symbolu CS pro přepínání jazyků v hlavním panelu. Tam byste chtěli získat více místa pro jiné objekty.

Symbol CS v panelu jazyků uvnitř hlavního panelu slouží k rychlému přepínání vstupního jazyka a rozložení klávesnice. Pokud se bez této funkce obejdete, měli byste tento symbol nejen potlačit, ale také deaktivovat samotnou funkci. Jinak totiž neúmyslný stisk klávesové kombinace [Alt]+[Shift] způsobí ve Windows přepnutí jazyka. To může být vzhledem k eventuálně změněnému rozložení klávesnice zvláště nepříjemné a vést například k nesprávnému zadávání hesel.
Nejprve pravým tlačítkem myši klikněte na symbol CS v hlavním panelu a zvolte kontextový příkaz »Nastavení«. Od Visty výše pak přejděte na kartu »Upřesnit nastavení kláves«. V sekci „Akce“ označte položku »Mezi instalovanými jazyky« a pak klikněte na »Změnit kombinaci kláves«. Volby změňte na »Nepřiřazeno« a akci potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání