Menu
CHIP Speedtest

Trvalé zabránění náhodnému snížení hlasitosti

09.11.2011 09:07 | Redakce Chip
Často se stává, že Windows zřetelně sníží hlasitost reprodukce různých zdrojů. Pak musíte znovu nastavit úroveň hlasitosti manuálně. Chtěli byste znát příčinu tohoto jevu a také mu do budoucna zabránit.

Windows na pozadí sledují, zda je aktivní nějaká komunikace, například přes Skype. Tak jako ztišujete rádio při telefonování, Windows tuto úlohu přebírají za vás. Jakmile tedy takový proces rozpoznají nebo se nedopatřením domnívají, že jej rozpoznala, samočinně sníží hlasitost ostatních zvuků. Ty pak často zůstanou ztlumené i nadále. Mnohdy se efekt projeví i bez aktivní komunikace.
Pokud hudbu pozastavujete sami nebo Skype vůbec nepoužíváte, raději si automatiku odřekněte. Za tím účelem v Ovládacích panelech klikněte na »Hardware a zvuk« a v následném dialogu v sekci „Zvuk“ na odkaz »Změnit systémové zvuky«. Pak přejděte na kartu »Komunikace«, změňte volbu na »Neprovádět žádnou akci«, provedené změny potvrďte tlačítkem »Použít« a dialog zavřete tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání