Menu
CHIP Speedtest

Trvalý přehled o časových pásmech

19.05.2011 06:16 | Redakce Chip
Při telefonování do vzdálené ciziny, například do USA, byste partnera neradi omylem tahali z postele. Jenže právě to se může stát, pokud nerespektujete časový posun.

Windows vám pro tyto situace nabízejí podporu v podobě zobrazení času v dalších časových pásmech. Klikněte na hodiny vpravo v hlavním panelu či v „superbaru“. Objeví se okno s analogovými hodinami a kalendářem. V tomto okně použijte odkaz »Změnit nastavení data a času…«. Pak se otevře dialog »Datum a čas«. V něm přejděte na kartu »Další hodiny«. Tuto kartu lze také otevřít v Ovládacích panelech prostřednictvím karty »Datum a čas«. Pro jiná časová pásma můžete definovat až dvoje další hodiny, které Windows zobrazí vedle analogových hodin pro místní čas. K tomu slouží na kartě »Další hodiny« dvě sekce »Zobrazit tyto hodiny«, které aktivujete zaškrtnutím. Potom pro ně můžete vybrat časové pásmo a zadat zobrazované jméno, podle něhož později poznáte, který čas tyto hodiny ukazují. Nejvhodnější volbou je zde například jméno země. Nastavení zopakujte podle potřeby i pro třetí hodiny a potvrďte je tlačítkem »OK«.

Od této chvíle ukážou Windows po kliknutí na ikonu hodin v hlavním panelu obě přídavná časová pásma. Jestliže jenom nastavíte kurzor na časový údaj, objeví se malé okno s aktuálním datem a různými časy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání