Menu
CHIP Speedtest

Trvalý zákaz automatického spouštění USB flash disku

19.02.2014 14:09 | Pavel Trousil
Trvalý zákaz automatického spouštění USB flash disku

Jakmile do USB portu osobního počítače s Windows vložíte USB flash disk, otevře se okno »Přehrát automaticky«. Tuto funkci ale můžete zrušit, čímž se zároveň zbavíte i otravného dotazu „Chcete zkontroloval a opravit disk?“.

obr2-nahled

Funkce »Přehrát automaticky« nabízí všechny důležité operace, které můžete s USB diskem provést. Můžete tedy obsah přehrát, importovat obrázky a videa, zobrazit obrázky, otevřít složku a zobrazit soubory a podobně. Tato možnost je možná zpočátku užitečná, ale pokud připojujete svůj USB flash disk k počítači pravidelně a používáte ho vždy stejným způsobem, stane se zobrazování okna otravným. Můžete tomu zabránit několika kliknutími myší. Otevřete »Ovládací panely« a vyberte kategorii »Hardware a Zvuk«. Dále klikněte na nabídku »Změnit výchozí nastavení pro média nebo zařízení«. Zrušte zaškrtnutí u »Použít funkci Přehrát automaticky pro všechna média a zařízení«. Kromě toho máte i další možnost, jak zajistit, aby se funkce »Přehrát automaticky« nespouštěla: můžete přímo blokovat detekci hardwaru. Tato systémová služba totiž existuje především pro možnost automatického přehrávání.

Zrušíte ji tak, že stisknete kombinaci kláves [Windows] +[R]. Otevře se dialogové okno „Spustit“. Do řádku »Otevřít« napište příkaz „services.msc“ a potvrďte ho tlačítkem »OK«. Dostanete se tak do administrace služeb systému. Zde najdete seznam služeb a mezi nimi i službu „Rozpoznávání hardwaru“. Dvakrát na ni klikněte. Jako »Typ spuštění« zadejte „Zakázáno“ a potvrďte pomocí »OK«.

Poznámka: Některé programy skeneru jsou na této systémové službě závislé. Máte-li tedy s jejich spuštěním po zákazu detekce hardwaru problémy, můžete jednoduše výše zmíněný krok zrušit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání