Menu
CHIP Speedtest

Udělejte si z webkamerky čtečku čárových kódů

19.10.2014 15:46 | Pavel Trousil
Udělejte si z webkamerky čtečku čárových kódů

Použijete-li webovou kameru jako čtečku čárových kódů, můžete s ní rychle přečíst množství EAN a QR kódů, kterými je dnes označena naprostá většina výrobků. Ty pak můžete použít například pro hledání zboží v internetových obchodech nebo pro hledání nejlevějších cen na serverech, jako je Heureka.

webcam

Stáhněte si zdarma aplikaci bcWebCam, která je dostupná na stránce jdem.cz/bqqxu2, nainstalujte si ji a spusťte. Na začátku si vyberete, kterou webovou kameru chcete použít (pokud je jich připojeno více) a jaké má mít rozlišení. Potom stisknete tlačítko »Start«. Aplikace se stane transparentní a program bude prostřednictvím webové kamery hledat čárové a QR kódy, na které uvidí. Vyberte textové pole (například ve vyhledávači), do kterého chcete nasnímat číslo čárového kódu. Přidržte čárový kód před kamerkou – krátké pípnutí jako u kasy v obchodním domě potvrdí, že se skenování podařilo. Číslice nebo posloupnost znaků v případě QR kódu se pak automaticky vloží do aktivního pole. Pro zpřesnění můžete nastavit toleranci a sklon čárového pole po kliknutí na ikonu čárového kódu, která je v otevřeném okně vpravo dole.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání