Menu
CHIP Speedtest

Ukončení nereagujících programů kliknutím myší

13.01.2011 10:41 | Redakce Chip
Ale ne! Program se zhroutil a blokuje hned několik procesů. Zpravidla pak vede cesta přes správce úloh, v němž všechny „zamrzlé“ programy musíte jednotlivě ukončit a pokaždé potvrdit.

Ukončit programy bez zpětného dotazu můžete i z příkazového řádku, a to příkazem »taskkill«. Ten dokonce nabízí i další možnosti: například umí předem zjistit všechny nereagující programy a pak právě ty ukončit. Založíte-li si zástupce, můžete s ním rovnou uložit potřebné parametry. Ke spuštění pak postačí dvojité kliknutí.
Pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Do vstupního pole vložte příkaz

taskkill /F /FI "STATUS eq NOT RESPONDING"

a klikněte na »Další«. První parametr »/F« vynutí ukončení procesů, zatímco »/FI« aktivuje následný filtr. Ten zkoumá stav všech procesů a oznámí ty, které nyní namísto »RUNNING« hlásí »NOT RESPONDING«. Nyní ještě zástupce vhodně pojmenujte, například »Ukončit nereagující programy«, a klikněte na »Dokončit«. Dodatečně mu můžete kontextovým příkazem »Vlastnosti« ještě také přiřadit jinou ikonu. Napříště postačí tohoto zástupce vyvolat, a všechny havarované procesy se ukončí.
Upozornění: Nezapomínejte, že neuložená data aplikací se při jejich násilném ukončení ztratí. Nejprve byste proto vždy měli zkusit přece jen počkat na reakci a program pak ukončit regulérně.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání