Menu
CHIP Speedtest

Uložení důležitých dat ze zdánlivě zcela nečitelného CD nebo DVD

13.12.2011 11:13 | Redakce Chip
Uložení důležitých dat ze zdánlivě zcela nečitelného CD nebo DVD
Chtěli jste zkopírovat důležité fotografie z poškrábaného CD disku na pevný disk. Operační systém ale hlásí, že proces kopírování nelze dokončit, protože „Soubor nelze zkopírovat“. Je už situace beznadějná?

V případě, že operační systém selže a nedovolí vám zkopírovat data z poškozeného (poškrábaného, ošoupaného) optického disku, použijte mininástroj, který se jmenuje Roadkil’s Unstoppable Copier. Tento program zkopíruje a obnoví data z téměř nečitelného média. Navíc si ho můžete stáhnout zdarma, a je dokonce lokalizován do českého jazyka. K dispozici je na stránce www.roadkil.net (najdete ho v sekci „Downloads | Data recovery“). Chcete-li uložit data z optického disku, musíte nejprve zvolit zdrojovou a cílovou jednotku (pod ikonou „Procházet“) na záložce „Kopírovat“. Dále nastavte v záložce „Nastavení“ regulátor zhruba na prostředek. Je to určitý kompromis mezi nejlepší a nejrychlejší obnovou dat. Měli byste také zkontrolovat políčko „Automaticky přeskakovat poškozené soubory“, protože jinak může trvat i několik hodin, než bude nástroj schopen zkopírovat požadovaná data.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání