Menu
CHIP Speedtest

Uložení seznamu bezpečných odesílatelů

16.06.2011 07:20 | Redakce Chip
Některé odesílatele e-mailů jste vyhodnotili jako spolehlivé, abyste měli okamžitý přístup ke všem jejich e-mailům. Nyní vás čeká přechod na nový počítač a chtěli byste na něj také přenést nastavení elektronické pošty.

Seznam bezpečných odesílatelů se stejně jako seznam blokovaných odesílatelů nenachází v PST souboru (Personal Store) a je nutno jej zálohovat a rekonstruovat separátně.
Vyvolání potřebného dialogu se liší podle verze Outlooku. V Outlooku 2007 otevřete »Akce | Nevyžádaná pošta | Možnosti nevyžádané pošty«. V Outlooku 2010 zvolte v pásu nabídek kartu »Domů«, zde klikněte na ikonu »Nevyžádaná pošta« a pak zvolte »Možnosti nevyžádané pošty…«. Na kartě »Bezpeční odesílatelé« nyní najdete hledaný seznam. Zde můžete nejprve označit jednotlivé položky a pak je upravit, odebrat nebo manuálně nově přidat. Zálohu všech dat pořídíte kliknutím na »Exportovat do souboru«. Potom přejděte do požadované složky, jako »Název souboru« zadejte příslušné označení pro nový textový soubor a klikněte na »Uložit«.
Stejným způsobem také můžete na kartě »Blokovaní odesílatelé« exportovat seznam odmítnutých odesílatelů. Poněvadž se jedná o čistě textové soubory, lze je mezi verzemi bez problémů vyměňovat. Chcete-li data přenést do jiného počítače, vytvořený textový soubor do něj zkopírujte, spusťte Outlook a opět navigujte na stejné dialogové okno. Nyní klikněte na tlačítko »Importovat ze souboru«, zvolte TXT soubor a pak klikněte na »Otevřít«. Data teď budou bez dalších dotazů integrována do stávajícího seznamu Outlooku.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání