Menu
CHIP Speedtest

Uložte konfiguraci Wi-Fi i s hesly na USB disk

13.06.2014 15:28 | Karel Kovar
Uložte konfiguraci Wi-Fi i s hesly na USB disk

V operačním systému Windows 7 si při přenosu systému nemusíte pamatovat hesla pro Wi-Fi. Ta lze totiž snadno přenášet (spolu s konfigurací sítě) na USB flash disku.

Jediné, co k tomuto „triku“ potřebujete, je USB flash disk naformátovaný jako FAT 32.

Nejprve připojte disk do USB portu svého počítače a poté otevřete okna s bezdrátovou sítí v »Ovládacích panelech«.
Klikněte na tlačítko »Start« a do políčka »Vyhledat programy a soubory« začněte psát »bezdrátové«. Ve výsledcích vyhledávání se objeví položka »Spravovat bezdrátové sítě« – na tu klikněte. V okně, které se zobrazí, uvidíte všechny Wi-Fi sítě, ke kterým jste připojeni. Nyní pravým tlačítkem myši klikněte na tu síť, kterou chcete exportovat. V kontextové nabídce, která se objeví, zvolte příkaz »Vlastnosti«. Nyní v dolní části okna klikněte na odkaz »Kopírovat tento profil sítě na jednotku USB flash«. Poté už stačí jen kliknout na tlačítko »Další«, a soubor s názvem »setupSNK.exe« je zkopírován na flash disk. Pokud chcete profil Wi-Fi sítě přenést na jiný počítač, stačí připojit USB disk a tento soubor spustit.

aatrik2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání