Menu
CHIP Speedtest

Ultrabooky: použijte starší optickou mechaniku

02.04.2014 15:22 | Pavel Trousil
Ultrabooky: použijte starší optickou mechaniku

Ultrabooky jsou tenké, lehké a elegantní, a proto v nich také většinou nenajdete optickou mechaniku. Prodávají se sice také elegantní a malé externí optické mechaniky, ty jsou ale na to, že optickou mechaniku potřebujete většinou jen příležitostně, drahé. Podívejte se proto, zda nemáte vy sami nebo někdo z vašich známých starší počítač, který už nepoužíváte a ve kterém je optická mechanika.

13-assmann-digitus-da701483-4016032311287-collage-1-p I tuto mechaniku můžete totiž snadno připojit k ultrabooku pomocí malého adaptéru. Bude se hodit i pro připojení pevných disků.

Interní mechaniky vyžadují vlastní napájení (nevystačí si s napájením přes USB, které poskytuje jen 500 nebo 900 mA), a proto budete potřebovat napájecí adaptér. Navíc 5,25palcová mechanika potřebuje pro provoz 12 voltů (nevystačí jen s pěti). Kupte si sadu s napájecím adaptérem a redukcí z IDE/SATA na USB. Instalace je velmi jednoduchá − připojíte adaptér napojený na zásuvku a redukcí spojíte IDE nebo SATA port s USB portem ultrabooku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání