Menu
CHIP Speedtest

Umístění koše do oznamovací oblasti

14.03.2012 14:09 | Redakce Chip
Koš ve Windows nelze obvyklou cestou přemístit do hlavního panelu, neboť se při takovém pokusu připne na Průzkumníka, což je málo platné.

Konstrukce speciálního zástupce je sice myslitelná, jednodušší cestu však nabízí freewarový MiniBin (na www.e-sushi.net/minibin/).

Chcete‑li  si nástroj nainstalovat, rozbalte ZIP archiv a spusťte EXE soubor. Kromě toho musí zůstat aktivní nastavení »Start MiniBin at system boot«, aby byl nástroj stále v pohotovosti. Po dokončení instalace můžete program rovnou spustit. Nástroj není náhražka koše Windows, ale pouze jiná přístupová metoda; systémový koš vám zůstane zachován a dá se nadále používat. S nástrojem však teď můžete „starý koš“ dvojitým kliknutím přímo otevřít nebo kontextovým příkazem ihned »Vysypat koš«. Konfigurování není nutné: jenom musíte ikony v oznamovací oblasti uspořádat tak, aby malý koš zůstal stále viditelný. Přitom vám kontextová nápověda ukáže momentální stav zaplnění koše a informuje vás tak, kdy přijde čas na další vyprázdnění. Pozdější odinstalaci lze provést v softwarovém dialogu systémových nastavení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání