Menu
CHIP Speedtest

Upgrade z OEM verze XP nebo Visty

11.11.2010 09:48 | Redakce Chip
Při přestupu z XP na Windows 7 je nutná nová instalace. Znamená to zazálohovat data a zformátovat pevný disk. Při následné instalaci však Windows 7 jako důkaz vlastnictví předchozí verze neakceptují obnovovací disk (recovery CD) pro XP. Co dělat?

Upgrade na Windows 7 funguje automaticky jen tehdy, jsou-li během instalace v jiné partition přístupná stará Windows XP nebo máte-li po ruce plnohodnotný instalační disk XP. Jinak se upgrade podaří jenom použitím následujícího triku.
Nainstalujte Windows 7 na nový disk nejprve jako testovací verzi bez zadání čísla produktu. Předem se postarejte, aby Windows nemohla podnikat žádné aktivační pokusy – nejlépe tedy nepřipojujte počítač k internetu. Po restartu upravte klíč systémového registru, který slouží jako důkaz, že nová Windows byla nainstalována přes existující dřívější verzi.
Do vstupního pole nabídky Start tedy zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. Dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »OK«. Dále přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionSetupOOBE«. V pravé části okna dvojitě klikněte na »MediabootInstall«, hodnotu DWORD změňte na »0« a potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru zavřete. Nyní ještě resetujte aktivační status. Za tím účelem do vstupního pole nabídky Start zadejte »cmd«, pravým tlačítkem myši klikněte na nalezený program »cmd.exe« a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. V příkazovém řádku proveďte příkaz

slmgr –rearm

Toto okno zavřete a počítač restartujte. Následně v Ovládacích panelech v kategorii »Systém a zabezpečení« klikněte na »Aktivovat systém«.  Nyní už můžete bez problémů vložit číslo produktu upgrade verze a provést aktivaci.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání