Menu
CHIP Speedtest

Upozornění na odstranění ze seznamu přátel

20.04.2011 07:04 | Redakce Chip
Stejně jako spousta dalších uživatelů Facebooku byste i vy uvítali upozornění na to, že si vás někdo odstranil se seznamu přátel. Samotný Facebook vás však v takovém případě nijak neinformuje.

TIP Za tímto účelem můžete použít univerzální skript Unfriend Finder ze stránky http://userscripts.org/scripts/show/58852, který i u stovek vašich přítel bezpečně ohlídá, zda si vás někdo „nesmazal“. Nefunguje však zpětně – o zrušených přátelstvích před instalací skriptu žádné upozornění nezobrazí. Podmínkou pro spuštění je pouze použití některého z podporovaných prohlížečů – Firefoxu, Chrome, Opery nebo Safari. Další postup záleží na tom, který z těchto prohlížečů používáte.

FIREFOX: Zde je pro spuštění skriptu potřeba nejprve nainstalovat bezplatné rozšíření Greasemonkey. Otevřete stránku https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/748, klikněte na »Přidat do aplikace Firefox« a pak na »Instalovat nyní«. Poté Firefox restartujte, po opětovném spuštění přejděte na stránku skriptu a klikněte na »Install | Instalovat«. Nakonec otevřete domovskou stránku Facebooku, kde v  horním panelu nově najdete položku »NePřátelé«. Zde se od této chvíle vždy zobrazí požadované upozornění.

CHROME: Tady je situace jednodušší. Přejděte na stánku skriptu, klikněte na »Install« a poté v levém dolním rohu na »Pokračovat | Instalovat«. A je hotovo – v horním panelu domovské stránky najdete novou položku »NePřátelé« pro zobrazování upozornění o odstranění ze seznamu přátel.

OPERA: V případě Opery otevřete stránku skriptu, pravým tlačítkem myši klikněte na »Install«, zvolte »Uložit cíl odkazu jako« a skript si uložte do libovolné složky – například »C:Skript«. Poté přejděte na domovskou stránku Facebooku, stiskněte klávesu [F12] a vyberte »Upravit místní nastavení«. V novém okně přejděte na záložku »Skriptování«, klikněte na tlačítko »Vybrat«, zadejte cestu k uloženému skriptu a potvrďte »OK«. Nakonec prohlížeč restartujte. Po spuštění domovské stránky Facebooku se v horním panelu objeví nová položka »NePřátelé«, kde se budou zobrazovat požadovaná upozornění.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání