Menu
CHIP Speedtest

Úprava snímků: vytvořte panoráma pomocí Photoshopu

31.08.2014 11:04 | Pavel Trousil
Úprava snímků: vytvořte panoráma pomocí Photoshopu

Chcete-li vytvořit pěknou panoramatickou fotografii pomocí grafického programu Photoshop, budete potřebovat více snímků, které se překrývají asi ze 30 procent. Tak se vyhnete zkreslení snímků a programu zjednodušíte práci při vytváření snímku sloučením více záběrů.

photoshop-nahled

Postupujte takto: Spusťte grafický program Photoshop. Postupně klikněte na »Soubor | Automaticky | Sloučení fotografií«. Otevře se nové okno „Sloučení fotografií“, kde klikněte na příkaz  a vyberte fotografie, které chcete sloučit. Pokud už je máte otevřené ve Photoshopu, klikněte na »Přidat otevřené soubory«.

2photoshop-nahled

V dalším kroku vyberte na levé straně okna vhodný typ rozložení. Vyzkoušejte jich klidně několik nebo použijte automatické rozvržení a potvrďte pomocí „OK“. Photoshop pak začne z jednotlivých snímků skládat celkový panoramatický záběr. Doba trvání zpracování záleží na rychlosti počítače a počtu a rozlišení jednotlivých fotografií. Výsledek si můžete uložit a vyzkoušet jiný typ rozložení, než budete s výsledkem zcela spokojeni. Nakonec bude asi nutné výslednou fotografii oříznout, a máte hotovo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání