Menu
CHIP Speedtest

Úpravy panelů nabídek a nástrojů

23.08.2010 10:30 | Redakce Chip
Prohlížeč Opera poskytuje možnost přizpůsobit panely nabídek a nástrojů vlastním požadavkům, aby bylo místo na obrazovce co nejefektivněji využito. Může se přitom stát, že potlačíte zobrazení řádku nabídek a ztratíte tak přístup ke konfigurační rutině.

Je-li panel „tabů“ ještě viditelný, klikněte v něm zcela vlevo na ikonu textové stránky. Jejím prostřednictvím lze velice rychle reaktivovat panel nabídek. Vlastně to však ani není zapotřebí, koneckonců jsou všechny příkazy v hierarchické struktuře vzdáleny jen několik kliknutí, přitom ale nezabírají žádné místo na ovládací ploše.
Pokud je panel „tabů“ deaktivován, musíte jej nejprve zapnout. Za tím účelem pravým tlačítkem myši klikněte na jeden ze zbylých řídicích panelů, například stavový řádek, a zvolte kontextový příkaz »Přizpůsobit | Přizpůsobení vzhledu«. V následném dialogu aktivujte přinejmenším »Lišta listů« a potvrďte tlačítkem »OK«. Potom můžete, vycházejíce z opět použitelného panelu, vyvolávat další nabídky.
Obtížnější to bude, pokud jste příslušnou ikonu nabídky z panelu odstranili, nebo dokonce deaktivovali všechny řídicí panely. V tom případě můžete přístup zrekonstruovat jedině prostřednictvím konfiguračního souboru »operaprefs.ini«. Nejprve prohlížeč zavřete. Potom do adresního řádku Průzkumníka napište »%AppData%« a stiskněte [Enter]. Dále navigujte do podsložky »Opera/Opera«. Tam pro potřeby úprav otevřete soubor »operaprefs.ini« v textovém editoru. Vyhledejte řádek »Show Menu=«. Hodnotu v něm uvedenou změňte na »1« a soubor uložte. Při příštím spuštění Opery bude řádek nabídek opět zobrazen a umožní přístup k dalším nastavením.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání