Menu
CHIP Speedtest

Určení způsobu řazení v dialogu pro otevření souboru

17.10.2010 18:13 | Redakce Chip
Položky v dialogu pro výběr souborů jsou standardně seřazeny abecedně. Bylo by však lepší, kdyby na začátku seznamu figurovaly naposled zpracovávané dokumenty.

Stejně jako v Průzkumníku můžete řazení položek v dialozích pro otevření souboru přizpůsobit vlastním potřebám. Postup je však poněkud utajený.
V programu sady Office klikněte na »Soubor | Otevřít«. V následném dialogu klikněte na šipku vedle tlačítka  »Změny zobrazení« a zvolte nastavení »Podrobnosti«. Nyní jsou v zobrazovací oblasti vidět hlavičky sloupců. Jednou nebo dvakrát klikněte na příslušnou hlavičku, čímž seznam seřadíte vzestupně nebo sestupně podle této vlastnosti. Také můžete na hlavičku sloupce kliknout pravým tlačítkem myši a v místní nabídce si tak nechat zobrazit další vlastnosti, podle nichž se rovněž dá seznam seřadit. Postup můžete stornovat, aniž byste nějaký soubor otevřeli. Změněný způsob řazení pak bude platit také v ostatních Office programech, nezávisle na tam zvoleném nastavení zobrazení pro souborový dialog.
UPOZORNĚNÍ: Pod Vistou jsou hlavičky sloupců viditelné v každém zobrazení. Může se stát, že vlastní nastavení se neuloží natrvalo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání