Menu
CHIP Speedtest

Urychlení náhledů v hlavním panelu

12.10.2010 12:56 | Redakce Chip
Umístíte-li ukazatel myši na prvek v hlavním panelu, po krátké prodlevě se zobrazí miniaturní náhled příslušného okna. Toto zpoždění byste chtěli zmenšit a obrázky vidět dříve.

Standardně je zobrazení náhledů v hlavním panelu zpožděno o 400 milisekund. Tuto hodnotu však můžete v systémovém registru změnit.
Za tím účelem zapište do vstupního pole nabídky Start příkaz »regedit« a stiskněte [Enter]. Ověřovací dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«. Potom navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERControl PanelMouse«. Pro úpravu prodlevy v pravé části okna dvojitě klikněte na »MouseHoverTime«. Jeho číselná hodnota udává dobu v milisekundách, po kterou ukazatel myši musí na prvku zůstat, než provede příslušnou akci, v tomto případě tedy než zobrazí náhled. Hodnotu změňte například na »100« a potvrďte tlačítkem »OK«. Pak editor registru zavřete a restartujte počítač. Napříště se budou náhledy otevřených oken objevovat prakticky okamžitě.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání