Menu
CHIP Speedtest

USB disk systém nedetekuje

19.09.2011 10:46 | Redakce Chip
Po připojení USB flash disku vám vždy systém ohlásil, že disk je k dispozici, a nabídl vám, co s ním udělat. Po posledním připojení se ale nic nestalo, nenašli jste ho ani po otevření okna „Tento počítač“ a systém mu nepřidělil písmeno.

Nejprve zjistěte, jaký systém souborů USB flash disk používá. Je možné, že byl použit v počítači se systémem Linux nebo Mac, případně mohl být systém souborů poškozen. Otevřete tedy Správu disků přes nabídku „Počítač | Spravovat | Úložiště | Správa disků“. Zkontrolujte, zda byl vůbec USB flash disk systémem rozpoznán a jaké informace jsou u něho uvedeny (diskový oddíl, systém souborů, velikost). Je možné, že jste na něm diskový oddíl nechtěně vymazali a budete ho muset znovu vytvořit. Ve Správě disků máte také možnost přiřadit disku jiné písmeno. Pokud jste ale na disku měli nějaká důležitá data, pokuste se je nejdříve obnovit a teprve potom vytvořte nový diskový oddíl a zformátujte ho na systém souborů FAT nebo FAT32. Jestliže ale disk ve Správě disků vůbec nenajdete, je možné, že byl fyzicky poškozený nebo jsou nějaké problémy s ovladačem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání