Menu
CHIP Speedtest

USB flash disk po WinXP

15.04.2011 09:11 | Redakce Chip
Použití virtuálních optických médií bez softwarové instalace Máte na svém USB flash disku ISO soubory s důležitými nástroji, které chcete použít, ale nechcete kvůli tomu instalovat programy, jako jsou Deamon Tools nebo Virtual CD.

Potřebný nástroj dodává naštěstí zdarma Microsoft a jmenuje se „Virtual CD-ROM Control Panel“. Je to freewarový nástroj, který má jen 50 KB a umožňuje vše, co budete potřebovat. Virtuální disk se může do počítače integrovat pomocí ovládacího panelu pouhým kliknutím myší, není potřeba nic instalovat ani rebootovat počítač. Snadno pak disk zase odpojíte. Jedinou podmínkou je to, že nástroj vyžaduje v každém případě administrátorská práva. Poslední verze pracuje pod systémem Windows XP – bohužel ne pod Vistou a Windows 7.
Pro integraci ISO souboru jako virtuální mechaniky je zapotřebí jen několik kliknutí myší. Nejprve spusťte program „VcdControlTool“ a klikněte na „Driver Control…“. Po instalaci ovladače „VcdRom.sys“ (který najdete ve stejném adresáři) pomocí „Install Driver…“ stiskněte tlačítko „Start“, kterým se ovladač aktivuje, a pak tlačítko „OK“. Poté můžete vytvořit nový virtuální optický disk pomocí „Add Drive“ a následně můžete integrovat jakýkoli ISO soubor pomocí tlačítka „Mount“. Pokud už dále nebudete virtuální mechaniku a příslušné soubory potřebovat, postupujte takto: „Eject | Remove Drive | Stop Driver | Remove Driver“.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání