Menu
CHIP Speedtest

USB porty - odstraňte špínu a udržujte porty v čistotě

01.02.2014 15:32 | Pavel Trousil
USB porty - odstraňte špínu a udržujte porty v čistotě

NAS zařízení, multimediální přehrávače, stereosystémy nebo televizory – všechna tato zařízení jsou dnes většinou vybavena USB porty, pomocí kterých je možné k nim připojit USB flash disk, případně externí pevný disk. Pokud tyto porty zůstanou delší dobu nevyužity, často dochází k tomu, že se v nich usazuje špína a prach, který se brzy seskupuje do vloček a chuchvalců.

Když pak do portu vložíte USB flash disk nebo USB kabel, chuchvalec se rozprostře a pokryje větší část portu. V některých případech se tak zabrání kontaktu a datové spojení není možné.

cudlik-nahled

To je situace, se kterou zdánlivě nemůžete nic dělat, ale pokud o tomto problému víte, můžete mu předejít. Nestačí samozřejmě zařízení otřít, což patrně stejně děláte. Obecně platí, že vina je většinou na ventilátorech zařízení, které foukají teplý vzduch zevnitř ven a studený vzduch nasávají, odkud to jde, tedy i přes USB porty. Ty pak nechtěně slouží jako prachové filtry, ve kterých se nečistota zachytává.

V závislosti na tom, jak hodně jsou USB porty vašich zařízení znečištěné, použijte vysavač s nástavcem na čalounění nebo porty vyčistěte pomocí tyčinky nebo párátka. Poté, co porty vyčistíte, můžete zabránit budoucím problémům se znečištěním zakoupením krytek USB portů. Jde o praktické plastové díly, které jsou levné (cca 200 Kč za 50 ks), ale efektivně chrání USB porty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání