Menu
CHIP Speedtest

Ušetřete čas nastavením zaostření před stiskem spouště

18.04.2014 15:23 | Pavel Trousil
Ušetřete čas nastavením zaostření před stiskem spouště

Pro fotografa je skutečná výzva zachytit ostrou fotografii letícího hmyzu nebo třeba ptáka. Automatické zaostření pracuje v případě letících objektů u většiny fotoaparátů příliš pomalu. Musíte si proto poradit jinak.

tat-foto2

Nejprve si vyberte vhodné místo pro pořízení zajímavého snímku živočicha v letu. Nejlepší místo je většinou to, kde máte největší šanci živočicha skutečně zastihnout, tedy tam, kam létají vážky na lov nebo v blízkosti hnízda ptáka. Proto musíte objekt nejprve nějakou dobu pozorovat a místo vytipovat.

Poté, co si najdete vhodné místo, ručně zaostřete na dráhu letu. Potom přepněte zpět na automatický režim zaostřování a čekejte, až se živočich dostane do záběru. Po stisknutí tlačítka spouště autofokus jen nepatně změní zaostření, takže to trvá podstatně kratší dobu, než kdyby bylo nutné zcela změnit úroveň ostrosti. Můžete také vyzkoušet namáčknout spoušť fotoaparátu a poněkud změnit záběr snímku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání