Menu
CHIP Speedtest

Uspání a hibernace notebooku

11.09.2015 06:05 | Karel Kovar
Uspání a hibernace notebooku

Potřebujete pravidelně na další dobu „uspat“ notebook, ale nejste si jisti, zda je pro vás vhodnější »Režim spánku« nebo »Režim hibernace«. 

Vše záleží na tom, jak dlouho bude počítač mimo zdroj napájení. Na kratší dobu lze doporučit spánek, pro delší dobu „mimo provoz“ je zase vhodnější hibernace.

Režim spánku je totiž úsporný stav, z něhož lze sice počítač uvést rychle (obvykle během několika sekund) zpět do plného provozu, avšak veškerá rozpracovaná data a data nastavení počítače jsou uložena do paměti. Díky tomu je tedy „probuzení“ rychlejší, ale v případě problémů s baterií můžete o všechna rozpracovaná data klidně přijít.

Přechod do (a i z) režimu hibernace je sice o něco pomalejší (ale stále rychlejší než vypínání a spouštění systému), o svá data se však v tomto případě bát nemusíte. Zde jsou totiž data spuštěných programů i otevřené dokumenty uloženy na pevný disk a počítač je poté vypnut. Například u notebooků se tedy režim hibernace doporučuje především v situacích, kdy víte, že nebudete počítač delší dobu používat a během této doby zároveň nebudete mít možnost dobít jeho baterii.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání