Menu
CHIP Speedtest

Uspořádání oken na ploše Windows

16.05.2014 18:50 | Karel Kovar
Uspořádání oken na ploše Windows

Jak využít ve Windows velkou plochu nového monitoru? Poradíme vám jeden málo známý trik…

Zatímco na starších 14“ a 15“ monitorech se uživatelé snažili využít každý centimetr plochy, aby zobrazili celé okno programu, na nejnovějších velkých monitorech mají uživatelé přesně opačný problém – plocha je pro jeden program zbytečně velká. Windows 7 nabídla trik, jak lze rychle umístit na plochu dva programy – stačilo jen jejich okna přetáhnout k okrajům obrazovky. Ve Windows 8 najdete podobnou funkci také, možnost automatického uspořádání několika oken byla ale v rozhraní Metro rozšířena ze dvou na tři. A jak na to?

Nejprve otevřete všechny aplikace, které chcete uspořádat vedle sebe. Poté umístěte ukazatel myši do levého horního rohu obrazovky, aby se zobrazil seznam otevřených aplikací. Nyní vyberte druhou aplikaci a vytáhněte ji vlevo nebo vpravo od okenního rámu již otevřené aplikace. Dynamické a lehce viditelné pruhy ukazují, jak bude uspořádání vypadat – stačí jen oknem aplikace posouvat. Ve chvíli, kdy jste s uspořádáním aplikací spokojeni, uvolněte na daném místě levé tlačítko myši. Nyní můžete tento postup opakovat pro další aplikaci.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání