Menu
CHIP Speedtest

Uzamknutí nastavení prohlížeče

04.05.2010 11:34 | Redakce Chip
Z vašeho počítače přistupuje na internet více lidí a jejich surfování málokdy zanechá váš oblíbený prohlížeč v původním stavu. Chtěli byste konfiguraci „zamknout“ a zabránit změnám v nastavení browseru.

Postup vedoucí k uzamknutí konfigurace prohlížeče je obtížnější, výsledek ale stojí za to. Nejprve je nutné vytvořit soubor „mozilla.txt“, který bude sloužit jako skladiště pro všechny volby, které by měly zůstat uzamčeny. Důležité je, aby první řádek obsahoval dvě lomítka „//“.
Na dalších řádcích budou jednotlivé položky (z about:config), které mají zůstat nezměněny. Na začátku každého řádku bude příkaz „lockPref“, za nímž bude v závorce přesný obsah zamknuté položky. Například takto bude vypadat zamknutá homepage Chipu.

//
lockPref("browser.startup.homepage", "http://www.chip.com/");

Poté musíte soubor uložit a pomocí programu Byte Shifter „posunout“ hodnotu každého bajtu o 13 (tuto hodnotu musíte zadat do položky „Shift by:“).
Výstupní soubor přejmenujte na mozilla.cfg a přesuňte ho do adresáře Firefoxu.
Nakonec ve složce greprefs otevřete soubor all.js a na jeho konec přidejte řádek

pref("general.config.filename", "mozilla.cfg");;

Nyní bude váš prohlížeč chráněn proti změnám ve vybraných oblastech.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání