Menu
CHIP Speedtest

Úžasné noční fotografie pořízené mobilem

17.03.2015 15:36 | Pavel Trousil
Úžasné noční fotografie pořízené mobilem

Zachytit úchvatný noční snímek můžete při troše šikovnosti i chytrým telefonem. Funguje to ale trochu jinak v režimu portrétu a v režimu na šířku. 

mobil-nahled

Pro zachycení pěkného pozdního nočního portrétu byste si měli s sebou vzít ještě nějaký externí zdroj světla, protože vestavěná LED dioda obvykle dobré osvětlení nezajistí. Když fotografujete noční krajinu, snažte se naopak být co nejdál od případného zdroje světla a také úplně vypněte LED blesk smartphonu. Světlo by se totiž mohlo odrážet od prachu v okolí a znehodnotit snímek.

Skutečně užitečnou práci může v tomto případě odvést funkce HDR (High Dynamic Range), tedy velký dynamický rozsah, kterou už nabízí většina novějších smartphonů. Najdete ji buď v nabídce fotografických režimů, nebo pod nastavením. U oblíbených telefonů iPhone je k dispozici od verze iPhone 4. Pokud ji váš fotoaparát nenabízí, můžete si zdarma z obchodu s aplikacemi stáhnout fotografický program, který ji umí. Funkce HDR se většinou doporučuje pouze pro statické objekty. Pro tuto funkci nejsou pohybující se objekty vhodné, protože se při jejím použití vyfotografuje několik snímků, které se pak inteligentně spojí dohromady.

Další možností je použít specializovaný noční režim, který už také většina fotoaparátů nabízí, případně si opět můžete stáhnout nějakou šikovnou aplikaci pro fotografování, která jej má v nabídce. Při jeho použití byste měli držet smartphnone co nejpevněji, nebo si ho někde opřít. Pokud fotografujete častěji, pořiďte si pro svůj model smartphonu malý skládací stativ.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání