Menu
CHIP Speedtest

Vadná klávesa na notebooku

13.06.2015 21:04 | Karel Kovar
Vadná klávesa na notebooku

Na starším notebooku přestala fungovat jedna z kláves a vy přemýšlíte, jak ji nahradit. Neexistuje alespoň dočasné softwarové řešení?

Microsoft na svých stránkách na adrese https://msdn.microsoft.com/cs-CZ/goglobal/bb964665.aspx nabízí program Microsoft Keyboard Layout Creator, který skutečně dokáže upravit rozložení klávesnice ve Windows, tedy změnit to, jaký znak napíše jaká klávesa. Program pro správné fungování vyžaduje .NET Framework, což ale není žádná překážka. A jak funguje?

Po stažení a nainstalování programu se nejprve zobrazí prázdná klávesnice, kterou můžete upravovat podle svých představ, mnohem jednodušší je ale práce s načtenou již existující klávesnicí. Proto klikněte na příkaz »Load existing keyboard« v nabídce »File«. Zde si může zvolit ze systémových klávesnic tu, kterou používáte a kterou potřebujete upravit.

Poté, co si upravíte klávesnici podle svých představ, otevřete nabídku »Project« a zvolte příkaz »Build DLL and Setup Package«. Nyní otevřete složku, kam jste projekt uložili, a dvojitým kliknutím spusťte

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání