Menu
CHIP Speedtest

Váš starší skener pod Windows 7

14.09.2010 09:21 | Redakce Chip
Provedli jste upgrade z Windows XP na Windows 7 a vše funguje k vaší spokojenosti. Pouze váš starý, ale dobrý skener od HP není tímto systémem podporován.

Pro provozování staršího skeneru jednoduše použijte XP mod ve Windows 7. Předpokladem ovšem je, že máte procesor, který má vizualizační funkce. Pokud si nejste jisti, spusťte program, který to zjistí. Jmenuje se havdetectiontool.exe a najdete ho na stránkách Microsoftu. Nejsnáze ho najdete pomocí funkce vyhledávání, nebo můžete jít přímo na stránku http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx, kde jsou také instrukce a dva nástroje, které vám pomohou integrovat virtuální systém Windows XP na vašem počítači s Windows 7. Stahovat budete více než 500 MB dat, takže počítejte s tím, že to bude chvíli trvat.
Stažený balík podle instrukcí nainstalujte. Pokud vše půjde tak, jak má, uvidíte v okně systému Windows 7 běžet systém Windows XP. Pak už je to jednoduché. V horním rohu tohoto okna najdete záložku s USB porty. Zde se můžete rozhodnout, který z USB portů vyčleníte pro systém Windows XP. Poté, co se spojení nastaví, změní se i jeho označení. Stejným způsobem můžete později v případě potřeby port opět změnit. Potom nainstalujte ovladače skeneru pro Windows XP a můžete s ním začít pracovat. Výstupy ze skeneru můžete sdílet i v systému Windows 7.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání