Menu
CHIP Speedtest

Více otevřených programů v hlavním panelu

20.04.2010 09:41 | Redakce Chip
Místo v hlavním panelu je silně omezené. Je-li otevřeno mnoho programů, jejich tlačítka musí Windows zobrazovat pomocí za sebou ležících lišt. Při přepínání aplikací je pak nutno se nejprve pomocí malých šipek „proklikat“ k příslušnému tlačítku. To je příliš zdlouhavé.

Pokud znáte ikony příslušející vašim obvykle spouštěným programům, můžete jejich textové popisky oželet a tlačítka tak zúžit na minimální šířku.
Chcete-li tak učinit, nejprve otevřete editor registru – pod XP postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK«, pod Vistou stačí zapsat »regedit« do hledacího pole nabídky Start a stisknout [Enter]. Ve stromové struktuře v levé části okna editoru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktopWindowMetrics« a postupem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« zde vytvořte položku »MinWidth«. Tu pak dvojitým kliknutím otevřete a v dialogu »Upravit řetězec« zadejte jako hodnotu »-270«. Úpravu potvrďte tlačítkem »OK«.
Editor registru uzavřete příkazem »Soubor | Konec«. Hlavní panel je nyní přehlednější a vejde se do něj více tlačítek. Na rozdíl od Visty zůstává ve Windows XP vidět ještě malý zbytek popisku, který se nedá odstranit. Informace, jako název ve Wordu otevřeného dokumentu ap., vám Windows zobrazí, jakmile najedete kurzorem myši na tlačítko příslušné aplikace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání